KONST / Litografier / Serigrafier 13746050
nr 1374 6050
Sören Edsberg
(f. 1945), Danmark
Serigrafier, 2 st, 175-upplaga, oramade lösa blad, son, bladets mått: 56x76 cm
Kondition: slitage
Søren Edsberg, Dansk-Amerikansk bildkonstnär född 1945.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:43:15
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr
500 kr
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.